Vynikající fialová magdaléna (nd, rs)

Foto 1Jména žen jsou skvělá pro různé barvy, a proto je vzácné najít druh, který nemá alespoň jednu odrůdu se stejným názvem..

Krytý fialky tento velmi běžná praxe, někdy i několik odrůdy, chované různými pěstiteli lze nazvat stejně.

Foto 1

Odrůda ND-Magdalene byla vyšlechtěna chovatelkou N. Danilovou-Suvorovou.

Zaoblené listy, mít malé zuby podél okraje a základna ve tvaru srdce. Řízky jsou krátké, silné, šťavnaté a proto poměrně křehké. Barva listů je jednotná, pevná, tmavě zelená s červenou spodní stranou a jasným otiskem žil.

Květy jsou velké, dvojité a polodvojité se zvlněným okrajem okvětních lístků. Fantasy barva, hlavní tón je malinový, jasný odstín. Bližší k okraji jsou fialové tečky rozptýleny podél okvětního lístku, jako šplouchání, jejichž množství se zvyšuje, když se pohybujete k okraji, kde tvoří pevnou, poměrně širokou hranici.

Opravený sportovní NK-Magdaléna nemá, ale někdy existují sporty. Tvar květu a barva se mohou mírně změnit.

Důležité! Nemusí tam být prach ani ohraničení, nebo naopak, může to být úplně pokryté tmavou barvou, bez světlé části.

Vlastnosti kvetení, růstu a reprodukce

Foto 1Odrůda dobře roste a vyvíjí se, za 10-12 měsíců můžete získat zásuvku pro dospělé. První květ vyskytuje se v dospívání, přibližně 9–10 měsíců, někdy 8.

Květ hojný, a stopky:

  • Silný;
  • A krátké;
  • Docela tlustý.

Každý má v průměru 2 až 5 pupenů. Květy jsou velké a Zavřu téměř celou zásuvku, proto jej lze nazvat přikývnutím. Pupeny drží dobře, v průměru až týden.

V závislosti na teplotním režimu se barva květu může lišit. Když během kladení pupenů, teplota v místnosti stoupá:

  • Barva je ztmavená;
  • Počet tmy skvrny zvyšuje;
  • Někdy mohou květiny úplně ztmavnout a uprostřed zůstane jen světelná skvrna..

Foto 1Snížení teploty naopak:

  • Zvyšuje procento světla;
  • A tmavý okraj prachu může úplně zmizet;
  • Nebo jsou na okraji jen vzácné tečky.

Vzhledem k barvě listů a květů je tato odrůda reprodukuje jakoukoli dostupnou metodou.

Nejčastěji používají listové řízky a nevlastní děti, používají se květní stonky:

  • Při absenci uspokojivého materiálu pro první dvě položky;
  • Nebo zachovat neobvyklé kvetení dítěte.

Semena obvykle vyvíjet nové odrůdy, a pro normální reprodukci to není moc efektivní.

Recenze

Igor. "Chtěl jsem tuto odrůdu po dlouhou dobu a nyní se případ objevil a koupil jsem kvetoucí keř." Dlouho mě potěšil květinami.

Po chvíli jsem to přenesl na knotové zavlažování a keř mě ještě více potěšil. Listy zesílily, mírně vzrostly a řízky zesílily. První květ na brance mě také potěšil. Květy se zvětšily a jejich počet je příjemně překvapivý. “

Foto 1

Fialová ND-Magdaléna má neobvyklou barvu květů.

Natálie. "Po koupi dítěte jsem se nemohl dočkat, až rozkvete." Každý den jsem se pozorně podíval na zásuvku, a když jsem viděl první stopku, byl jsem šíleně šťastný. Květy neselhaly, jejich velikost a barva lahodily oku po dlouhou dobu.

Odrůda není v péči náladová, alespoň jsem s ní neměl problémy. A reprodukce je jednoduchá, z každého listu se ukázalo 2-3 děti. “

Fialová RS-Magdaléna

Odrůda patří do rodu hybridních fialek z čeledi Gesneriev, stejně jako všechny moderní odrůdy fialek v interiéru. Vyšlechtěná odrůda chovatel S. Repkina.

Zásuvka standardní velikosti, velmi elegantní, ale mladá má mírně podlouhlé řapíky. Listy:

  • Středně zelená;
  • Standardní velikost;
  • Zaoblený s malými zuby na okraji.

    Foto 1

    Fialová RS-Magdaléna má svěží květy.

Květy jsou velké, velmi dvojité, jako koule se zvlněným okrajem okvětních lístků. Barva růžová, velmi jemné a zároveň bohaté. Stopky jsou silné a silné, táhnou se přímo nahoru a vytvářejí krásnou kytici.

Nejsou zaznamenány žádné sporty, ale možná ano prostě není oficiálně registrován.

Vlastnosti kvetení, růstu a reprodukce

Zásuvka roste velmi rychle a velmi vyvíjí se dobře s přirozeným osvětlením, roste pod lampami pomaleji. Růžice dospívá ve věku 11-13 měsíců, ale kvete dříve. A květy Foto 1hojně poprvé, tvořící mnoho stopek.

Bohaté kvetení, na silných, silných stopkách, každý se 3 až 5 pupeny. Velikost květů je velmi velká, a jejich počet zcela pokrývá střed výpusti a někdy i celý a tvoří velkou kytici.

Barva květů se téměř nemění se změnami teploty a v létě nevybledne.

Pozornost! Pupeny kvetou velmi dlouho, až 10 dní, a velké množství postupně se otevírajících květů zajišťuje dlouhodobé kvetení.

Recenze

Anastasia. "Koupil jsem fialovou RS-Magdalenu, byla to startérka a brzy vyrostla." První kvetení bylo velmi šťastné, i když trochu šokované, bylo tak hojné.

Obrovské květiny, jako koule, někdy je těžké uvěřit, že jsou skutečné, a na jejich vrcholu je vytvořena velká kytice, která někdy také připomíná velkou chlupatou kouli. “

Foto 1

Violet RS-Magdalene má mnoho pozitivních recenzí od květinářů.

Naděje. "Přítel, znásobující její krásu, mi dal." dítě. Velmi dobře roste a formuje se na mém západním okně.

Po chvíli se mnou onemocněla, bohužel, pak jsem ztratil spoustu dětí. Po uzdravení rostla pomaleji, ale čekání stálo za to. Nesrovnatelné květiny tvoří úžasnou kytici. “

Péče o rostliny doma

Podmínky zadržení

Obě odrůdy patří ke standardním fialkám, střední velikosti, a proto jsou podmínky zadržení téměř stejné. A malé rozdíly by měly být pozorovány pouze k získání výstavních nebo ideálních keřů..

Foto 1Hlavní body při výběru místa pro pěstování fialek jsou:

  • Osvětlení;
  • Teplota;
  • Vlhkost vzduchu.

Každý bod je důležitý svým způsobem, a to pouze společně zaručují správný vývoj a kvetení:

  1. Světlo by mělo být jasné, ale žádné přímé sluneční světlo. Odrůdy se také dobře cítí při umělém osvětlení. Doba denního světla v přirozeném světle závisí na ročním období, ale doporučuje se udržovat 12-13 hodin po celý rok, to je možné pomocí dodatečného osvětlení nebo úplného přechodu na lampy;
  2. Teplotní režim také se doporučuje udržovat jej stabilní po celý rok. Ukazatel teploty by měl být v průměru 22-24 ° C. Pokud se teplota sezónně mění, pohybuje se v rozmezí od 16 do 18 ° do 24 až 26 °, v zimě, respektive v létě;
  3. Vlhkost vzduchu - tento indikátor kolísá podle teploty. Čím vyšší je ukazatel na teploměru, tím vyšší by měla být% vlhkost v místnosti.

Výběr správného místa, jeden z hlavních bodů dosáhnout krásného zástupce Saintpaulia.

Zalévání a krmení

Voda a minerály jsou základem pro růst a vývoj květu. Tyto odrůdy dobře reagují na obě klasické metody glazura, a na knotu.

Foto 1

Fialky lze zalévat jako obvykle.

Abyste získali dobře vyvinutou a rozkvetlou růžici, je důležité dodržovat harmonogram zalévání a hnojení:

  1. Classic (palety a pod listy) - postup je proveden podle potřeby, přibližně jednou týdně (v létě, méně často v zimě). Hnojiva se aplikují zavlažováním v koncentraci, která je poloviční než doporučená;
  2. Knot (knotem ze spodní nádoby) - neustále zalévat v nádobě pod květináčem a minerály neustále přidáván do vody, ale dávka je snížena o 7-8krát.

Transplantace, omlazení, prořezávání

Stejně jako všechny standardy i tyto odrůdy je třeba pravidelně stříhat, odstranění starých listů a stopek.

Pozornost! Pro správnou tvorbu růžice PC-Magdalene je nutné ji dobře seříznout odstraněním spodních podlouhlých listů.

Foto 1Dobrý vývoj vyžaduje pravidelně transplantace keř. V mládí se keře přesazují, jak rostou, čímž se zvětšuje velikost květináče.

Zralé keře tolik nepotřebují časté transplantace, stačí jim jednou za rok, nebo dokonce dva.

Priming vyberte připraveno pro Saintpaulias, nebo doplňte v závislosti na typu zalévání.

Během plánovaných transplantací rostlina je prořezána, odstranění několika řad listů a mrtvých kořenů. Takže keř omlazuje.

Reprodukce

Obě odrůdy nemají vlastnosti, které by omezovaly způsoby chov:

  1. Listové řízky - list 2-3 řádků je zakořeněn způsobem, který preferuje květinářství: v půdě, vodě nebo mechu;
  2. Nevlastní děti - jsou uloženy v různém věku, s původními kořeny nebo zakořeněny jako listy;
  3. Stopky - zakořeněné pouze v zemi, pod filmem.

    Foto 1

    Fialky se nejčastěji šíří listem.

Užitečné video

Zjistěte ve videu o odrůdách fialek od Světlany Repkinové:

Podívejte se na video o tom, jak se starat o fialky:

Zajímavá fakta o videu o tom, jak pěstovat fialovou z listu:

Zjistěte ve videu, jak transplantovat fialovou:

Závěr

Obě odrůdy jsou prostě nesrovnatelné a při nákupu zásuvky je důležité pochopit, jak se o něj správně starat, a jaký bude výsledek.

Dvě Magdaleny velmi podobné, a zároveň jsou tak odlišné, že mohou snadno doplňovat jakoukoli kolekci, společně i samostatně.

Podobné příspěvky